• Bize Ulaşın
 • Kurumsal
 • Anasayfa
 • Facebook Twitter
  Mavi Limon Turizm
  • Gaziantep'ten Vizesiz Balkanlar

   24 Nisan - 7 Gece Konaklamalı

   1100 € (HER ŞEY DAHİL!)

  GAZİANTEP'TEN UÇAK İLE VİZESİZ

  KOSOVALI BÜYÜK BALKAN TURU

   

  - GAZİANTEP'TEN UÇAK BİLETLERİ DAHİL -

  KONFORLU UÇUŞ SAATLERİ İLE GÜNDÜZ UÇMA AYRICALIĞI

  (7 Gece 4* Otel Konaklaması - 8 Gün)

   

  6 Ülke (Arnavutluk – Kosova – Makedonya – Sırbistan – Bosna Hersek – Karadağ)

   

  EKSTRA TUR YOK – HER ŞEY DAHİL – KOSOVALI PROGRAM


  Yöresel Restaurantlarda Makedon Gecesi ve Boşnak Köfteli Akşam Yemeği Dahil

  Seyahat Sigortası Dahil

    

  Tur Programımızın Diğer programlardan Ayrıcalıkları:

  - Konforlu uçuş saatlerimiz ile gündüz saatinde uçuş ayrıcalığı.

  - Sunexpress Hava Yolları İle Gaziantep İzmir arası gidiş dönüş uçak biletleri.
  - Air Serbia Hava Yolları Seferi İle Gündüz Saatlerinde Aktarmasız Direkt Uçuş.
  - Kosova Dahil Balkanlar Coğrafyasında 6 Ülke Bir Arada,
  - Makedonya'nın Başkenti ve En Büyük Şehri Olan Üsküp 'de 2 Gece Konaklama Ayrıcalığı,
  - 2 Akşam Yöresel Restaurantlarda Makedon Gecesi ve Boşnak Köfteli Akşam Yemeği,
  - 7 Gece Tamamı 4* ve Bölge'nin En İyisi Otellerde Konaklama Farkı
  - Profesyonel Rehber Kadrosu İle Tam Donanımlı Tur İmkanı
  - Adım Adım Tüm Balkan Coğrafyasını Gezme İmkanı
  - 6 Gece Boyunca Otellerde Alınan Akşam Yemekleri
  - Profesyonel Turizm Paketli Otobüsler İle Tur Süresince Ulaşım
  - Balkanların En Gözde Yerlerinden Sveti Naum Turu Dahil
  - Enfes Güzelliği İle Bilinen Matka Kanyonu Dahil
  - Blagaj Turu Dahil
  - Sürpriz Ekstra Ödeme Olmadan, Herşey Dahil Program
  - Manastır(Bitola) Turu Dahil
  - Seyahat sigortası Dahil.

   

  1 Gün 24 Nisan Çarşamba: Gaziantep - İzmir– Belgrad – Üsküp

  07:00 Gaziantep Havalimanında buluşma. 08:20 Sunexpress havayolları seferi ile İzmir'e uçuş. İzmir Havalimanına indikten sonra bagajlarımızı teslim alarak Dış Hatlar Terminaline geçiyoruz. AirSerbia Hava Yolları Kontuarı önünde gerekli check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. AirSerbia Hava Yolları uçağı ile saat 15.40’ta Belgrad'a uçuyoruz. Yerel saat ile 16:30’da Belgrad'a iniyoruz. Varışımızla birlikte zaman kaybetmeden; yolda vereceğimiz molanın ardından Kuzey Makedonya’nın başkenti olan Üsküp’e hareket ediyoruz. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  Akşam Yemeği: Güzergahımız üzerinde uygun bir tesiste ekstra olarak alınacaktır.

  Konaklama: Hotel Gold vb.

  Rota: Belgrad - Üsküp

  Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 01:00  2 Gün: Üsküp – Kosova (Priştina – Prizren – Sultan Murat Türbesi) – Üsküp

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası dünyanın en genç devletlerinden Kosova’nın başkenti Priştina’ya yakın mesafede bulunan19. yy.’dan kalma Osmanlı Konağını ve Osmanlı’nın balkanlarda kazandığı en büyük zaferlerden biri olan Kosova Meydan Muharebesinde, Obilic tarafından şehit edilen I. Murad (Hüdavendigar) Türbesi’ni ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Ziyaretimiz sonrası yaklaşık 100 km’lik yolculuğumuzun ardından Balkanların ve Kosova’nın en şirin şehirlerinden biri olarak kabul edilen, Bistrica (Akdere) Nehri kıyısına kurulmuş Prizren’e varıyoruz. Prizren Kalesini panoramik olarak görüp vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası Gazi Mehmet Paşa Hamamı ve Camii, Minaret Camii, Sinan Paşa Camii, Taş Köprü, Türk Konsolosluk Binası, Kadiri Tekkesi, Saraçhane Camii, Şadırvan Meydanı, Sırp Mirası olan Katolik ve Ortodoks Kiliselerini dış mekan anlatımlarıyla görme şansımız olacaktır. Gezilerimizin ardından yaklaşık 3 saatlik yolculuk ile varılan başkent Üsküp’te şehir turumuza başlıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan panoramik turumuzda; Heykeller kenti olarak adlandırılan şehirde, Makedon Kapısı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı, Makedon Meydanı, Atlı savaşçı heykeli (Alexander The Great), Justinyen Heykeli, halk kahramanı olarak kabul edilen bir çok ismin heykellerini, Vardar Nehrini ve Taş köprüyü görüp Kale Surları, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan ve Sulu Hanlar görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Gezilerimizin ardından Üsküp otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

   

  Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği: Rehberimizin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Konaklama: Hotel Gold vb.

  Rota: Üsküp – Pristina; 100 KM, Pristina – Prizren; 100 KM, Prizren – Üsküp; 160 KM
  Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00


   

  3 Gün: Üsküp – Matka Kanyonu – Kalkandelen – Bitola – Resne – Ohrid:

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonuna hareket ediyoruz. Matka Kanyonu ziyaretimiz sonrası bizim Kalkandelen; Makedonların ise Tetova olarak adlandırdığı şehre hareket ediyoruz. Yapacağımız keyifli yürüyüş esnasında çekeceğimiz muhteşem fotoğraflar ardından vereceğimiz kısa serbest zaman sonrasında aracımızda buluşup Bitola’ya hareket ediyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Magnolya Meydanı, Saat Kulesi, Yeni Camii, Bedesten, İshak Paşa Camii ve gezimizin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden yolculukla varılan Resne’de bulunan İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını görüp Balkanlar’ın incisi Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında; 17 yüzyıldan beri varlığını sürdüren Halveti Tekkesi ,Ohrid’in sembolü Çınar ağacı, Türk Çarşısı, uzun süren restorasyon çalışması sonrasında tekrar ibadete açılmış olan Ali Paşa Camii, Ohrid Limanı, Karantina kilisesi, kendinizi bir film setinde gibi hissettirecek olan, Türk ve Horasan evleri, Abbaralar, Antik Egnatia yolu, Ayasofya Klisesi, Samoil Kalesi panoramik olarak  görülecek yerler arasındadır.Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda Ohrid tarihi boyunca şehrin önemli geleneklerinden biri olan inci üretimi hakkında bilgi alma ve alışveriş yapma şansımız olacaktır. Gezilerimizin ve serbest zamanımızın ardından rehberimizin belirleyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi. (TUR ÜCRETİNE DAHİL.) Geceleme otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği: Rehberimizin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesinde alınacak olup TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR.

  Konaklama: Belvedere Otel v.b. OHRID
  Rota: Üsküp – Matka; 20 KM, Matka – Manastır; 190 KM, Manastır – Ohrid; 70 KM

  Otele Giriş Saati: Yol durumuna bağlı olarak tahmini 20:00  4 Gün: Ohrid – Sveti Naum –Tiran – İşkodra

  Sabah kahvaltısı sonrası turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Ohrid Gölünün doğduğu Kara Drin’in kaynağını görüyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Arnavutluk’un Başkenti Tirana hareket ediyoruz. 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi, 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında İskender Bey Meydanı’nda bulunan Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Tarih Müzesi, Opera Binası’nı görüyoruz. Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Meydanı, Tiran Piramidi aracımızdan göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından serbest zaman. Sonrasında konaklamamızı gerçekleştireceğimiz İşkodra kentine hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği: Rehberimizin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Konaklama: Alis Otel v.b. – İŞKODRA
  Rota: Ohrid – Sv Naum; 30 KM , Sv Naum – Tiran; 140 KM , Tiran – İşkodra; 110 km
  Otele Giriş Saati: Yol durumuna bağlı olarak tahmini  19.30


   

  5 Gün: İşkodra – Sveti Stefan – Budva – Kotor – Medjugorje

  Sabah kahvaltı sonrası, ilk durağımız zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde jet sosyetenin tatil yeri olan, muhteşem St. Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola olacak.(Uygun yol şartları dahilinde) Molamızın ardından keyifli Adriyatik Sahil manzaralarını takiben Budva’yı aracımızdan panoramik görüp, Kotor Körfezi içinde bulunan Kotor’a varıyoruz.  Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin şehri tanıyacağız. Arsenal Meydanı, Saat Kulesi, Utanç Anıtı, Hükümet Sarayı, Gardiyan Kulesi, Aziz Tryphon Kilisesi ve Meydanı, Kalambaka (Tulumba) Meydanı, Aziz Lukas ve Nikola Kiliseleri gibi tarihi öne çıkan yapıların dış mekan anlatımları sonrası serbest zaman veriyoruz. Kotor gezimizin ardından Trebinje veya Medjugorje Çevresindeki otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. (Sezon yoğunluğuna göre konaklama şehri değişebilir.)

  Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Konaklama: Luna Otel v.b. – MEDJUGORJE
  Rota: İşkodra – Kotor; 200 KM,  Kotor – Trebinje; 90 KM
  Otele Giriş Saati: Yol durumuna bağlı olarak tahmini  19:30


  6 Gün: Ohrid – Sveti Naum – Resne – Bitola(Manastır) – Üsküp

  Sabah kahvaltımızın ardından Blagaj’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. (TUR ÜCRETİNE DAHİL.) Kısa bir yolculuğun ardından Blagaj’da araç park noktasından inip, yapacağımız yürüyüşün ardından Alperenler Tekkesi’nin de bulunduğu, Buna Nehrinin doğduğu bölgede vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Tekke’yi ziyaret edebilecekleri gibi, dileyen misafirlerimiz tekkenin dışardan en güzel fotoğrafını alabilirler. Gezimizin ardından Mostar’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Mostar’a varışımızın ardından Koski Mehmet Paşa Camii, Türk Konsolosluk Binası’nı görüp, 1992 yılında başlayan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılan, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmış, UNESCO tarafından Kültür Mirasları listesinde bulunan meşhur Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Şansımız bizden yana olursa köprü üzerinden şov amaçlı atlayan kahraman Boşnak gençlerini görebiliriz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Mostar turumuzu tamamlayıp sonrası Bosna Hersek’in Başkenti Saraybosna’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz, yaklasik 2.5 saat surecektir.Ilk molamizi Konjic (Konyitz) sehrinde Osmanli dan gunumuze kadar gelmis restorasyonu Turkiye tarafindan yapilan meshur Konjic (konyitz) koprusunu gorme ve Neretva nehri kanarinda kahve keyfi icin mola veriyoruz Neretva Nehrinin oluşturduğu en güzel doğa manzaralarını bu yolda görme şansımız olacaktır. Saraybosna’ya varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşılarından biri olan Başçarşı’da gezimize başlıyoruz. İlk olarak Başçarşı Camii ve Saraybosna’nın sembolü olan Sebil yapısını görüyoruz. Ardından Morica Han’ı görüp yapacağımız anlatımlar ardından Gazi Hüsrev Bey’in Türbesinin de bulunduğu Gazi Hüsrev Bey Camii avlusunda, saat kulesi, Avrupa’da kullanılan ilk alaturka tuvalet sistemi ve çeşme hakkında bilgi alıp, Avrupa’nın Kudüs’ü olarak adlandırılan Saraybosna’da Doğu ve Batı kültürlerinin kesişme noktasını görüyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz, Latin Köprüsü, meşhur Sönmeyen Ateş ve İsa’nın Kalbi Katedrali, Sinagog ve Ortodoks Kilisesi gibi yapıları görebilirler. Serbest zaman sonrasında otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup, tur ücretine dahildir.

  Öğle Yemeği: Rehberimizin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.

  Akşam Yemeği: Yöresel Restaurantta Boşnak Köftesi olarak alınacaktır, tur ücretine dahildir.
  Konaklama: Hotel Holiday v.b. – SARAYBOSNA

  Rota: Trebinje – Blagay; 130 KM, Blagay – Mostar; 20 KM, Mostar – Saraybosna; 130 KM

  Toplam Kat Edilecek Mesafe: 280 KM Otele Giriş Saati: Tahmini: 20:00


  7 Gün: Saraybosna – Belgrad

  Sabah kahvaltımız Belgrad’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Dağlık balkan yollarında ilerlerken göreceğimiz muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık yedi saatlik yolculuk sonrası varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Öğrenci Meydanı, Knez Mihajlova Caddesi, Fransız Anıtı, Kale Meydanı, Belgrad Kalesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Defterdar Kapısı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı, Ulusal Tarih Müzesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte serbest zaman ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


  Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Öğle Yemeği: Rehberimizin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği: Otelimizde ya da Restaurantta alınacak olup, tur ücretine dahildir.
  Konaklama: Abba Hotel v.b. – BELGRAD

  Para Birimleri: Sırbistan – Dinar (Ortalama Kur 1 Euro: 115 Dinar)
  Rota: Saraybosna – Belgrad; 295 KM
  Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini 20:00  8 Gün: 1 Mayıs Çarşamba: Belgrad – İzmir - Gaziantep

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında rehberimizin belirleyeceği hareket saatinde buluşup Nikola Tesla Havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Air Serbia Hava Yolları uçağı ile saat 12:15’te İzmir’e hareket. 14:55’te İzmir’e varış. Ardından Sunexpress hava yolu 20:35 seferi ile Gaziantep’e uçuş. 22:15 Gaziantep’e varış. Bir sonraki seyahatimizde görüşmek dileğiyle…

  Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

   

  24 Nisan - 1 Mayıs 2024

  2-3 kişilik odada

   kişi başı

  Tek kişilik oda farkı

  3-12 yaş çocuk  

  0-2 yaş çocuk
  (2 yetişkin ile aynı odada)

  4* Oteller

  1100 €

  200 €

  1100 €

  200 €

   

  * Tura kayıt yapacak olan misafirlerimizden kişi başı 500 Euro ön ödeme alınacaktır.

  Kredi kartı ile ödeme yapılmak istenirse güncel banka Euro satış kuru baz alınarak:

  Tek çekimde: %3,5

  2 taksitte: %5,5

  3 taksitte %7,5 banka komisyonu alınır.

   

  ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

  • Sunexpress Hava Yolları  Seferi İle Gaziantep - İzmir - Gaziantep Uçuşu
  • Air Serbia Hava Yolları İzmir-Belgrad-İzmir Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
  • Yerel Ulaşım Hizmetleri
  • Yerel Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
  • 4* Otellerde 2 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid, 1 Gece Belgrad, 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Trebinje veya Çevresi, 1 Gece İşkodra İle Toplam 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
  • 1 Gece Üsküp, 1 Gece Belgrad, 1 Gece Trebinje, 1 Gece İşkodra Otellerinde Alınan 4 Akşam Yemeği
  • Yöresel Restuarant’da Makedon Gecesi
  • Yöresel Resturant’da Boşnak Köftesi
  • Prizren, Üsküp, Tetova, Ohrid, Resne, Bitola, Belgrad, Saraybosna, Konjic, Mostar, Trebinje Kotor, Budva, İşkodra, Tiran Panoramik Şehir Turları
  • Kosova Geçiş Ücreti
  • Sveti Naum Turu
  • Matka Kanyonu Turu
  • Blagaj Tekkesi Turu 
  • Bazı Şehirlerde Alınan Mecburi Yerel Rehberlik Hizmetleri
  • Tüm Otoban Check-Point ve Otopark Ücretleri
  • Şehir Vergileri
  • Gümrük Vergileri
  • Programda Belirtilen Panoramik Şehir Turları
  • Havalimanı Vergileri ve Servis Bedelleri
  • Seyahat sigortası (65 yaş ve üzeri kişilerden + 15 euro sigorta farkı alınır.

  ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Otelde Alınan Ekstralar ve Tüm Kişisel Harcamalar
  • Öğle Yemekleri ve Yol Üzeri Alınan İhtiyaç Molaları
  • Tur Programına Uygun Oluşacak İsteğe Bağlı Aktiviteler
  • Yurtdışı Çıkış Harcı
  • Kaptan Bahşişleri (Kişi Başı: 5 Eur. Önerilen )
  •  

  Mutlaka Okuyunuz:

  Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

  Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

   

  TUR VE VİZE HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER

  ·         TL Ödenen Ücret TL iade edilir, Kredi Kartıyla Ödenen Ücret Kredi Kartına İade edilir. Müşteri Ödediği gün ile İade aldığı gün arasındaki kur farkını talep edemez. Sadece Euro ödenen ücretler Euro olarak iade edilmektedir.

  ·         Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

  ·         1 Oda için 3. Kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir.

  ·         Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.

  ·         Turlarımızda çok fazla sınır kapısı geçişi olduğu için programdaki yaşanacak yoğunluk nedeniyle tur programı rehber tarafından revize edilebilmektedir.

  ·         Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.

  ·         Tur otellerimiz Bölge’nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı ile oteller değişebilir.

  ·         Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

  Yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.

   

  24 Nisan - 1 Mayıs 2024

  2-3 kişilik odada

   kişi başı

  Tek kişilik oda farkı

  3-12 yaş çocuk  

  0-2 yaş çocuk
  (2 yetişkin ile aynı odada)

  4* Oteller

  1100 €

  200 €

  1100 €

  200 €

   

  * Tura kayıt yapacak olan misafirlerimizden kişi başı 500 Euro ön ödeme alınacaktır.

  Kredi kartı ile ödeme yapılmak istenirse güncel banka Euro satış kuru baz alınarak:

  Tek çekimde: %3,5

  2 taksitte: %5,5

  3 taksitte %7,5 banka komisyonu alınır.

   

  ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

  • Sunexpress Hava Yolları  Seferi İle Gaziantep - İzmir - Gaziantep Uçuşu
  • Air Serbia Hava Yolları İzmir-Belgrad-İzmir Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
  • Yerel Ulaşım Hizmetleri
  • Yerel Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
  • 4* Otellerde 2 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid, 1 Gece Belgrad, 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Trebinje veya Çevresi, 1 Gece İşkodra İle Toplam 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
  • 1 Gece Üsküp, 1 Gece Belgrad, 1 Gece Trebinje, 1 Gece İşkodra Otellerinde Alınan 4 Akşam Yemeği
  • Yöresel Restuarant’da Makedon Gecesi
  • Yöresel Resturant’da Boşnak Köftesi
  • Prizren, Üsküp, Tetova, Ohrid, Resne, Bitola, Belgrad, Saraybosna, Konjic, Mostar, Trebinje Kotor, Budva, İşkodra, Tiran Panoramik Şehir Turları
  • Kosova Geçiş Ücreti
  • Sveti Naum Turu
  • Matka Kanyonu Turu
  • Blagaj Tekkesi Turu 
  • Bazı Şehirlerde Alınan Mecburi Yerel Rehberlik Hizmetleri
  • Tüm Otoban Check-Point ve Otopark Ücretleri
  • Şehir Vergileri
  • Gümrük Vergileri
  • Programda Belirtilen Panoramik Şehir Turları
  • Havalimanı Vergileri ve Servis Bedelleri
  • Seyahat sigortası (65 yaş ve üzeri kişilerden + 15 euro sigorta farkı alınır.

  ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Otelde Alınan Ekstralar ve Tüm Kişisel Harcamalar
  • Öğle Yemekleri ve Yol Üzeri Alınan İhtiyaç Molaları
  • Tur Programına Uygun Oluşacak İsteğe Bağlı Aktiviteler
  • Yurtdışı Çıkış Harcı
  • Kaptan Bahşişleri (Kişi Başı: 5 Eur. Önerilen )
  •  

  Mutlaka Okuyunuz:

  Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

  Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

   

  TUR VE VİZE HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER

  ·         TL Ödenen Ücret TL iade edilir, Kredi Kartıyla Ödenen Ücret Kredi Kartına İade edilir. Müşteri Ödediği gün ile İade aldığı gün arasındaki kur farkını talep edemez. Sadece Euro ödenen ücretler Euro olarak iade edilmektedir.

  ·         Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

  ·         1 Oda için 3. Kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir.

  ·         Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.

  ·         Turlarımızda çok fazla sınır kapısı geçişi olduğu için programdaki yaşanacak yoğunluk nedeniyle tur programı rehber tarafından revize edilebilmektedir.

  ·         Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.

  ·         Tur otellerimiz Bölge’nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı ile oteller değişebilir.

  ·         Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

  Yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.

   

  Mutlaka Okuyunuz

  Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

  Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

  Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

  Misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

   

  TUR VE VİZE HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRMELER

  • TL Ödenen Ücret TL iade edilir, Kredi Kartıyla Ödenen Ücret Kredi Kartına İade edilir. Müşteri Ödediği gün ile İade aldığı gün arasındaki kur farkını talep edemez. Sadece Euro ödenen ücretler Euro olarak iade edilmektedir.
  • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
  • 1 Oda için 3. Kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir.
  • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
  • Turlarımızda çok fazla sınır kapısı geçişi olduğu için programdaki yaşanacak yoğunluk nedeniyle tur programı rehber tarafından revize edilebilmektedir.
  • Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.
  • Tur otellerimiz Bölge’nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı ile oteller değişebilir.
  • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
  • Turlarımız yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.