• Bize Ulaşın
 • Kurumsal
 • Anasayfa
 • Facebook Twitter
  Mavi Limon Turizm
  • Doğu Karadeniz ve Batum Turu

   17 Haziran Bayram Turu

   11.750 TL (5Gece 6 Gün) Rezervasyon

  GAZİANTEP ÇIKIŞLI 5 GECE - 6 GÜN DOĞU KARADENİZ TURU

  (4 Gece Otel Konaklamalı)

  TUR PROGRAMI

   

  1.GÜN GAZİANTEP>ERZURUM 17 Haziran Pazartesi: 18:00 Mavi Limon Turizm önünde toplanma. 18:30 Hareket. Yolda gerekli molalar verilerek, gece yolculuğu ile Malatya Elazığ üzeri Erzurum'a doğru hareket.

   

  2.GÜN 18 Haziran Salı/ERZURUM>PALANDÖKEN: Sabah saatlerinde Erzurum'a varış. Yöresel sabah kahvaltısı tarihi Erzurum evlerinde. Osmanlı-Rus Savaşı’nın geçtiği Aziziye Tabyalarının gezilmesi ve 93 Harbi şehitlerinin ve Nene Hatun’un ziyaret edilmesi. Abdurrahman Gazi Hz.'leri türbesi ziyareti. Burada Palandöken’inin soğuk sularından doya doya içiyoruz. Atatürk’ün kongre yaptığı Tarihi Bina’nın gezilmesi. Erzurum'un meşhur Cağ kebabını ve kadayıf dolmasını tadıyoruz (ekstra).Erzurum Kalesi, Saat Kulesi, Selçuklu Çifte Minare Medresesi, Ulu Cami, eski Erzurum evleri ve Yakutiye Medresesi gezileri. Rüstem Paşa çarşısında Oltu taşı alış-verişi imkanı ve serbest zaman. Akam yemeği olarak erzurumun meşhur et dönerinin tadına bakacağız. Konaklama Erzurum'daki otelimizde.

   

  3.GÜN 19 Haziran Çarşamba/TORTUM>ARTVİN>BORÇKA-HOPA BATUM>RİZE: Otelimizdeki açık büfe kahvaltının ardından Erzurum ovası ve yaylalarından geçerek Tortum'a varıyoruz. Tortum çayı vadisi boyunca yol alarak sonunda Tortum gölü ile buluşuyoruz.. Türkiye'nin en yüksek doğal şelalesi olan Tortum şelalesinin gezilmesi. Tortum ve Çoruh Kanyonunda nehir boyunca seyahat ederken 42 tane tüneli geçerek Türkiye’nin en yüksek beton dolgu Artvin Deriner Barajı ile buluşuyoruz. Artvin'i panoramik olarak karşıdan izliyoruz. Borçka Gölünü ve Barajı’nı izliyoruz. (öğle yemeği yol güzergahı üzerinde lokantada). Daha sonra yeşilin tonlarını yaşayarak Cankurtaran tünelinden geçip Hopa'ya varıyoruz. Sarp sınır kapısından Gürcistan'a pasaportsuz giriş yapıyoruz. Batum Kalesi, Çoruh Nehri'nin Karadeniz'e karıştığı yer,Sahil boyu, Batumun en meşhur Medya Meydanını,Poseidon Meydanını ve caddelerini geziyoruz. Akşam yemeği bir Türk lokantası olan Mevlana restoranda. Herkes ne isterse onu yiyebilecek. Balina parkında müzikli ve ışıklı su gösterisinin izlenmesi ve serbest zaman sonrası Türkiye’ye geri dönüyoruz. Konaklama Hopa'daki 4* otelimizde.

   

  4.GÜN 20 Haziran Perşembe /AYDER - RİZE - UZUNGÖL: Sabah Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Yeşilin her tonunu görerek Ayder Yaylasına Hareket ediyoruz. Fırtına Deresinde  rafting ve zip-line yapıyoruz. (Rafting yapmak istemeyen misafirlerimiz kolaylıkla zip-line aktivitesine katılabilir veya manzara eşliğinde Karadeniz çaylarını yudumlayarak Fırtına Deresi'nin güzelliklerini izleyebilirler.) Çamlıhemşine'den geçerek Mucidin yerinde Karadeniz’deki beklentilerinizi yaşıyorsunuz. Gelin tülüşelalesinin görülmesi. Ayder’in tüm güzelliklerini doya doya yaşayacaksınız. Osmanlı Taş Köprüsünden geçip çay bahçelerinde çaylara dokunuyoruz. Tulum eşliğinde horon gösterisine katılıyoruz. Osmanlı lokantasında yöresel öğle yemeği için serbest zaman (Yayla çorba, muhlama kuru fasulye, sarma, alabalık, saç kavurma, fırın sütlaç, laz böreği, mısır ekmeği alınabilir.) Ardından Rize'ye dönüş. ve Rize Bezleri fabrikasında alışveriş için serbest zaman. Rize'de panoramik şehir turu ardından Uzungöl'e hareket. Konaklama ve akşam yemeği Uzun Göl'ün Zirvesinde bulunan 4* Fettahoğlu Otelde.

   

  5.GÜN: 21 Haziran: UZUNGÖL 2021: Kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde doğa yürüyüşü yapıyoruz. Ardından Uzungöl çevresinde yürümek ve Uzungöl'ü yaşamak için serbest zaman. Daha sonra Trabzon'a hareket. Yol güzergahımız üzerinde çay fabrikasında çayın yapılışını izleyip ardından çay tadımı yaparak çay alış verişi yapıyoruz. Sürmene üzeri SÜmela Manastırın'a hareket. SÜmela Manastırının gezilmesi sonrası Trabzon panoramik şehir turu. Giresun şehir merkezinde fındık ve fındık ürünleri alış-verişi için serbest zaman. Ardından Ordu'ya hareket. Ordu'da Boztepe'ye teleferikle çıkıp şehri ve denizi adeta uçaktan seyreder gibi izliyoruz. Boztepe gezisi sonrası otele geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği denize sıfır konumdaki 4* Ordu Otelde (İsteyenler sabah 06:00’da kalkıp denize ya da havuza girebilirler.)

   

  6.GÜN 22 Haziran: ORDU>PERŞEMBE, ÜNYE>SAMSUN-AMASYA: Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından hiç bozulmamış yemyeşil Perşembe sahillerine geçiyoruz. Yason adasında mola verip Türkiye’nin en kuzey ucuna yürüyüş yapıyoruz. Tarihi Yason kilisesini geziyoruz. Çay ve kahvelerimizi içerken denizden gelen dalgaların güzelliğini izliyoruz. Fatsa’yı panoramik olarak gezip Ünye’de mola veriyoruz. Hava şartları uygun olursa tekneyle Karadeniz'de unutamayacağınız bir mavi tur yapıyoruz. Terme ve Çarşamba’dan geçip Samsun'a doğru yol alıyoruz. Bandırma gemisini geziyoruz. Atatürk Gazi Müzesi gezisi sonrası Atatürk heykeli önünde grup fotoğrafı çekiliyoruz. Öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.  Havza'da Trabzon ekmeği ve vezir köprü köy ürünleri alışveriş yapıyoruz. Amasya'ya varıyoruz. Selçuklu Medresesi, Osmanlı saat kulesi, Yeşilırmak kenarında Amasya evleri, şehzadeler  parkı gezileri sırasında Ferhat ile Şirin heykelini görüp, bilgi alıyoruz. Kral kaya mezarları. Amasya kalesi II. Beyazıt Camii ve Külliyesi,  Minyatür Amasya Müzesinin gezilmesi sonrası akam yemeği için serbest zaman(ekstra). Tokat’a hareket. Sivas Taşlıdere dinlenme tesisinde mola veriyoruz. Gece yolculuğu ile K.Maraş üzeri Gaziantep'e hareket. 23 Haziran  Pazar günü sabah saat 06:30 sularında Gaziantep'e varış ve turumuzun sonu.

  ÜCRETLER

  NAKİT TEK ÇEKİM

  bonus_card-logo.jpg3TAKSİT

  maximum_card-logo.jpg3TAKSİT

  world kart.png3TAKSİT

  bonus_card-logo.jpg6TAKSİT

  maximum_card-logo.jpg6TAKSİT

  world kart.png6TAKSİT

  İki Kişilik Odada 1 kişi

  11.750TL       12.200

  12.650 TL

  13.100 TL

  6-11 yaş (İki yetişkinle aynı odada)

  9000 TL 9350

  9700 TL

  10.000 TL
  2-5 yaş (İki yetişkinle aynı odada) Koltuk ücreti: 2700 TL 2800 2900 TL 3000 TL

  Tek Kişilik Odada 1 kişi

  15.250 TL 15.850

  16.450 TL

  17.000 TL

   

   

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

  1-      Tur otobüsümüz ile ulaşım ve otobüsteki ikramlarımız.

  2-      4 gece programda belirtilen otellerde konaklama.

  3-      Programda belirtilen 5 adet sabah kahvaltısı ve 4 adet akşam yemeği.

  4-      Profesyonel rehberlik hizmeti.

  5-      Seyahat sigortası

   

  Ücrete Dahil Olmayanlar:                                                         

  1-      Öğle yemekleri, ilk gün ve son gün akşam yemeği.

  2-      Müze ve milli park giriş ücretleri.

  3-      Mavi Tur. (Hava şartları uygun olursa yapılacak)

  4-      Orduda boztepeye çıkış teleferik ücreti

  5-      Gürcistana geçiş harcı.

  6-      Batum'da grubu gezdirecek minibüs ücreti. 

  * Araçlarda koltuk numarası sözü verilmemekle beraber, koltuk numarası verilirken genel olarak kayıt sırasına dikkat edilmektedir. 

  * 2-5 yaş ücretsiz çocuklara araçlarda koltuk verilememektedir. Koltuk verilmesi durumunda koltuk ücrete tabiidir.

  * Çocuk indirimleri iki yetişkinle aynı odada kalacak çocuklar için geçerlidir. 

  * Sadece yeni, çipli kimlik kartı ile Gürcistan sınırından geçilebilir. Eski kimlik ile geçiş yapılamaz.

  * Bebek ve çocuk yolcular dahil olmak üzere, kimlik üzerinde fotoğraf zorunluluğu bulunmaktadır. Resmi otoritelerin kararı doğrultusunda, fotoğraf bulunmayan kimlik kartına sahip kişiler ülkeye kabul edilmeyecektir.

  * 18 yaşından küçükler yanlarında anne veya babasından herhangi biri olmadan tura katılacaklarsa Gürcistan sınırından geçebilmek için tura çıkmadan önce noterden 'Muvafakatname' almalıdır. (Detaylı bilgi almak için lütfen acentemizi arayınız.)

  * Geçerli bir pasaportu olan misafirlerimizin pasaportlarını yanlarında bulundurmaları tavsiye edilir. (Gürcistan sınırından daha rahat geçerler.)

  * Gürcistan sınırdan geçişler tamamen sınır polisinin yetkisine bağlı olup, hiç bir misafirimize sınırdan geçiş sözü verilmemektedir. O-hal vb. durumlarda misafirlerin, bil hassa memurların sınırdan geçip geçememeleri tamamen kendi sorumluluklarında olup, çalıştıkları yerlerden izin alıp almama konusunda kendi insiyatifleri söz konusudur.

  * Tur rehberlerimiz, siz değerli misafirlerimize her zaman  en iyi hizmeti verebilmek için çalışmaktadır. Gerekli gördükleri taktirde tur programının içeriğine sadık kalmak şartı ile programda değişiklik yapabilirler. Bu değişiklikleri sahip oldukları tecrübelere dayanarak, size en iyi hizmeti sağlayabilmek için yapacaklardır.

   

  Yola çıkmadan önce yanınıza:

  - Tüm katılımcıların yeni çipli kimlik kartları, (Nüfus cüzdanı yanında olmayanlar veya hasarlı olanlar, fotoğraf üzerindeki soğukdamga izi belirgin olmayanlar gürcistan sınırından geçişte sorun yaşayabilirler.)

  - Yaylalarda rahat edebileceğiniz bir çift ayakkabı,

  - Terlik, şemsiye, hırka veya kazak,

  - Otobüste kullanmanız için küçük bir yastık,

  - Fotoğraf makinesi,

   almayı unutmayınız...

   

  *Bu turu satın alan müşterilerimiz tüm program içeriğini okumuş ve kabul etmiş sayılır.